TEST – zjistěte, zda máte zdravý vztah k jídlu

Chcete se dozvědět něco o sobě a o vašem přístupu k jídlu?
Zajímá vás, zda je váš vztah k jídlu zdravý?
Nemáte jasno v tom, zda je intuitivní stravování vhodné právě pro vás?

Zvu vás k tomu, abyste si udělala následující test, který zabere jen pár minut a hned budete vědět na čem jste.

 

Na následujících řádcích najdete 15 otázek. U každé z nich odpovězte ANO nebo NE a své odpovědi si zapisujte. Pokud si nejste jista svojí odpovědí, napište tu, která je u vás častější. Je to spíše ano? Pak odpovězte ano. Pokud se přece jen přikláníte spíše k ne, napište ne.

1. Jste na sebe naštvaná, když sníte něco nezdravého?

2. Vyhýbáte se určitým potravinám, protože jsou moc kalorická nebo proto, že obsahují sacharidy příp. tuky?

3. Zakazujete si jíst to, na co máte zrovna chuť?

4. Jíte podle nějaké diety, výživového směru, či pravidel, které vám určují, co, kdy nebo kolik toho máte jíst?

5. Je pro vás těžké přest jíst, když se cítíte, že už jste plná?

6. Jíte často v rušivém prostředí? (při hovoru s někým jiným, u televize, u mobilu apod)?

7. Máte pocit, že nemáte jídlo pod kontrolou?

8. Cítíte se provinile či zahanbeně, když jíte tak, jak byste neměla?

9. Hlídáte si neustále kolik toho můžete sníst?

10. Přemýšlíte často nad tím, co jste jedla, co budete jíst nebo jak vypadá vaše tělo?

11. Když dostanete hlad, snažíte se oddálit okamžik, než začnete jíst?

12. Používáte jídlo, abyste se vypořádala s negativními pocity (smutek, úzkost, hněv apod.)?

13. Saháte po jídle, když se nudíte, abyste se zaměstnala?

14. Jste přesvědčená o tom, že až zhubnete, tak budete šťastnější?

15. Když přiberete, ovlivňuje to vaši náladu a radost ze života?

Pokud jste odpověděla na většinu otázek ANO, nenechte se tím rozhodit a už vůbec není důvod k tomu, abyste byla zklamaná. Tento test je nástrojem, který vám umožní zjistit, jaký je váš vztah k jídlu, tak abyste ho mohla, co nejefektivněji změnit. Není to nástroj k tomu, abyste sama sebe odsuzovala. Přistupujte k tomuto testu tak, že vám otvírá možnost začít na svém vztahu k jídlu i ke svému tělu pracovat.

vyhodnocení testu

Sečtěte své kladné odpovědi a podle výsledku se podívejte na to, jaký vztah k jídlu máte.

0-3x ANO

Na základě vašeho výsledku je zcela jasné, že váš vztah k jídlu je v pořádku. Dokážete jíst zcela normálně, intuitivně. Okolo jídla nezažíváte téměř žádný stres a patříte k malému procentu žen, které nebojují s jídlem ani se svým tělem. Možná jste na své cestě za uzdravením vašeho vztahu k jídlu a tento výsledek svědčí o tom, že si vedete výborně 🙂

4-9x ANO

Na základě vašeho výsledku lze usoudit, že váš vztah k jídlu není zcela zdravý. Existují oblasti, které pro vás nepředstavují problém, nicméně je i dost takových, které vám způsobují stres. Stres a výčitky okolo jídla a vašeho těla. Jste si vědoma toho, že svobodná v jídle nejste, ale velmi pravděpodobně nevíte, jak to změnit. Doporučuji vám prozkoumat intuitivní stravování, jeho možnosti a přínosy. Věřím tomu, že právě toto je správná cesta pro uzdravení vašeho vztahu k jídlu i ke svému tělu.

10-15x ANO

Na základě vašeho výsledku je zřejmé, že je pro vás váš vztah k jídlu i svému tělu opravdu velmi náročný. S jídlem bojujete a pravděpodobně jste už vyzkoušela všechno možné, abyste měla jídlo pod kontrolou, ale nefunguje to. Je to pro vás velmi unavující. Je však potřeba si uvědomit, že ani další pokus o novou dietu, nový výživový směr ani jídelníček nevyřeší vaše trápení. Intuitivní stravování je pro vás definitivně vhodná volba, protože je to přesně to, co vám pomůže uzdravit váš vztah k jídlu a být spokojená ve svém těle.

Svůj vztah k jídlu můžete uzdravit skrze intuitivní stravování, jehož principy a techniky vám umožní naučit se jíst normálně a uzdravit nezdravé vzorce jedení.

                                                 ⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Jak pokračovat?

První z možností, kterou vám mohu nabídnout je má podpora v uzavřené facebookové skupině, kde najdete spoustu inspirace, vzájemného sdílení a také mnoho žen, které se už na stejnou cestu vydaly.

Druhou možností, kterou vám aktuálně mohu nabídnout je 30denní výzva KONEC PŘEJÍDÁNÍ, která bude začínat v lednu a najdete v ní nejen spoustu nových informací a zcela jiný pohled na vaše stravování, ale také praktické tipy, které můžete začít ve svém životě okamžitě používat a výrazně tak své problémy s jídlem zlepšit. Více informací najdete ZDE.

Třetí možností, kterou pro vás mám je návod, jak se naučit jíst intuitivně  prostřednictvím elektronické knihy, kterou jsem napsala. Jmenuje se Jídlo bez výčitek a je průvodcem intuitivního stravování.

 Tato kniha je praktickým návodem, obsahuje několik bonusů a  napsala ji právě pro všechny, kdo chtějí na svém vztahu k jídlu pracovat, jen neví kde začít a potřebují pomoci.

Jsem přesvědčena o tom, že až začnete používat to, co se v tomto eBooku dozvíte, vaše odpovědi v tomto testu se brzo změní a vy budete mít sama ze sebe úžasný pocit. Uděláte kus práce! Dostanete se z místa, kde zažíváte strach z jídla, nelásku ke svému tělu a odmítání k místu plnému sebedůvěry, důvěry ve vlastní tělo a zdravého vztahu k jídlu.

Ať už se rozhodnete na svém vztahu k jídlu  pracovat sama nebo semnou, přeji vám, ať se vám na vaší cestě ke spokojenosti daří.

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak jste v testu dopadla! Napište mi.

 

Petra Valešová
Provázím, motivuji a inspiruji ženy na jejich cestě za svobodou v jídle i v životě.  Učím je, jak změnit postoj k vnímání jejich těla a ukazuji jim, jak jednou provždy vyřešit svůj vztah k jídlu prostřednictvím intuitivního stravování. Více se o mém příběhu dozvíte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.