TEST – zjisti, zda máš zdravý vztah k jídlu

Chceš se dozvědět něco o sobě a o svém přístupu k jídlu?
Zajímá tě, zda je tvůj vztah k jídlu zdravý?
Nemáš jasno v tom, zda je intuitivní stravování vhodné právě pro tebe?

Udělej si následující test, který zabere jen pár minut a hned budeš vědět na čem jsi.

Na následujících řádcích najdeš 15 otázek. U každé z nich odpověz ANO nebo NE a své odpovědi si zapisuj. Pokud si nejsi jista svojí odpovědí, napiš tu, která je u tebe častější. Je to spíše ano? Pak odpověz ANO. Pokud se přece jen přikláníš spíše k ne, zapiš si NE.

1. Jsi na sebe naštvaná, když sníš něco nezdravého?

2. Vyhýbáš se určitým potravinám, protože jsou moc kalorické nebo proto, že obsahují sacharidy příp. tuky?

3. Zakazuješ si jíst to, na co máš zrovna chuť?

4. Jíš podle nějaké diety, výživového směru či pravidel, které ti určují, co, kdy nebo kolik toho máš jíst?

5. Je pro tebe těžké přest jíst, když cítíš, že už jsi plná?

6. Jíš často v rušivém prostředí? (při hovoru s někým jiným, u televize, u mobilu apod)?

7. Máš pocit, že nedokážeš mít jídlo pod kontrolou?

8. Cítíš se provinile či zahanbeně, když jíš tak, jak bys neměla?

9. Hlídáš si neustále kolik toho můžeš sníst?

10. Přemýšlíš často nad tím, co jsi jedla, co budeš jíst nebo jak vypadá tvé tělo?

11. Když dostaneš hlad, snažíš se oddálit okamžik, než začneš jíst?

12. Používáš jídlo k tomu, aby ses vypořádala s negativními pocity (smutek, úzkost, hněv apod.) nebo si od nich ulevila?

13. Saháš po jídle, když se nudíš, aby ses zaměstnala?

14. Jsi přesvědčená o tom, že až zhubneš, tak budeš šťastnější?

15. Když přibereš, ovlivňuje to tvoji náladu a radost ze života?

Pokud jsi  odpověděla na většinu otázek ANO, nenech se tím rozhodit a už vůbec není důvod k tomu, abys byla zklamaná. Tento test je nástrojem, který ti umožní zjistit, jaký je tvůj vztah k jídlu, tak abys ho mohla, co nejefektivněji změnit. Není to nástroj k tomu, abys sama sebe odsuzovala. Přistupuj k tomuto testu tak, že ti otevírá možnost začít na svém vztahu k jídlu i ke svému tělu pracovat. Všechny odpovědi ANO ti ukazují oblasti, které vyžadují tvoji pozornost.

vyhodnocení testu

Sečti své kladné odpovědi a podle výsledku se podívej se na to, jaký vztah k jídlu máš.

0-3x ANO

Na základě tvého výsledku je zcela jasné, že tvůj vztah k jídlu je v pořádku. Dokážeš jíst zcela normálně, intuitivně. Okolo jídla nezažíváš téměř žádný stres a patříš k malému procentu žen, které nebojují s jídlem ani se svým tělem. Možná jsi na své cestě za uzdravením svého vztahu k jídlu a tento výsledek svědčí o tom, že si vedeš výborně 🙂

4-9x ANO

Na základě tvého výsledku lze usoudit, že tvůj vztah k jídlu není zcela zdravý. Existují oblasti, které pro tebe nepředstavují problém, nicméně je i dost takových, které ti způsobují stres. Stres a výčitky okolo jídla a tvého těla. Jsi si vědoma toho, že svobodná v jídle nejsi, ale velmi pravděpodobně nevíš, jak to změnit. Doporučuji ti prozkoumat intuitivní stravování, jeho možnosti a přínosy. Věřím tomu, že právě toto je správná cesta pro uzdravení tvého vztahu k jídlu i k tělu.

10-15x ANO

Na základě tvého výsledku je zřejmé, že je pro tebe tvůj vztah k jídlu i tvému tělu opravdu velmi náročný. S jídlem bojuješ a pravděpodobně jsi už vyzkoušela všechno možné, abys měla jídlo pod kontrolou, ale nefunguje to. Je to pro tebe velmi unavující. Je však potřeba si uvědomit, že ani další pokus o novou dietu, nový výživový směr ani jídelníček nevyřeší tvé trápení. Intuitivní stravování je pro tebe definitivně vhodná volba, protože je to přesně to, co ti pomůže uzdravit tvůj vztah k jídlu a být spokojená ve svém těle.

Svůj vztah k jídlu můžete uzdravit skrze intuitivní stravování, jehož principy a techniky vám umožní naučit se jíst normálně a uzdravit nezdravé vzorce jedení.

                                                 ⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Jak pokračovat?

První možností, kterou pro tebe mám je návod, jak se naučit jíst intuitivně prostřednictvím elektronické knihy, kterou jsem napsala. Kniha se jmenuje Jídlo bez výčitek a je průvodcem intuitivního stravování.

 Tato kniha je praktickým návodem, obsahuje několik bonusů a  napsala ji právě pro všechny, kdo chtějí na svém vztahu k jídlu pracovat, jen neví kde začít a potřebují pomoci.

Jsem přesvědčena o tom, že až začneš používat to, co se v tomto eBooku dozvíš, tvé odpovědi v tomto testu se brzo změní a ty budeš mít sama ze sebe úžasný pocit. Uděláš kus práce! Dostaneš se z místa, kde zažíváš strach z jídla, nelásku ke svému tělu a odmítání k místu plnému sebedůvěry, důvěry ve vlastní tělo a zdravého vztahu k jídlu.

Druhou možností je 3měšíční skupinový VIP program Svobodná (nejen) v jídle, který zahrnuje nejen mnoho materiálů o intuitivním stravování, ale také moji intenzivní podporu, pravidelné skupinové mentoringové setkávání i individuální koučink. Začínáme 1.dubna a pokud tě tahle varianta láká, neváhej si zamluvit 30minutový nezávazaný poznávací call ZDARMA.

Ať už se rozhodneš na svém vztahu k jídlu  pracovat sama nebo semnou, přeji ti, ať se ti na tvé cestě ke spokojenosti daří.

Budu moc ráda, když mi dáš vědět, jak jsi v testu dopadla! Napište mi.

Petra Valešová
Provázím, motivuji a inspiruji ženy na jejich cestě za svobodou v jídle i v životě.  Učím je, jak změnit postoj k vnímání jejich těla a ukazuji jim, jak jednou provždy vyřešit svůj vztah k jídlu prostřednictvím intuitivního stravování. Více se o mém příběhu dozvíte zde
Komentáře
  1. Edda Jenší napsal:

    Zdravím v testu jsem dopadla přesně, jak to je 11xano z 15. E book mam uz jsem si vytiskla a pozorně čtu. Do skupiny jsem se přihlásila a do webináře taky. Takže jdu na to a prozatím moc děkuji. Edda

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.